לקבלת מידע ופרטים נוספים, הצעת מחיר או תיאום פגישה חייגו:
03-5595462 או השאירו פרטים:

וסתי מהירות

בקרי מהירות נחלקים למספר משפחות על פי עקרונות הפעולה שלהם והאופן בו מופעלים המנועים השונים:
וסתי מהירות למנועי זרם ישר, פועלים בשייטות שונות בהתאם למאפייני המנועים ובקרי מהירות למנועי זרם חילופין. בווסתים אלה נמצא מנועי DC brushless, מנועי רוטור כלוב מנועי PM , IPM ועוד. לכל קבוצת מנועים או משפחה ניתן לייחס וסת מהירות.

מערכות למנועי זרם ישר
ישנם וסתי מהירות המוזנים ישירות מרשת החשמל, בהזנה חד פאזית, דו או תלת פאזית ומיועדים בעיקר לוויסות מהירות,של מנועים חשמליים הפועלים על העברת האנרגיה דרך פחמים לרוטור המסתובב, למנועים אלה, יש שדה מגנטי הנוצר מהזנה חשמלית דרך מיישרים או שדה מגנטי הנוצר ממגנטים.
במקביל לוסתי המהירות הפועלים בהזנת חשמל ישיר, ישנם משפחות שלמות של מנועי חשמל הפועלים ממתח מצברים או ספקי כוח ובדרך כלל יהיו מופעלים במתח נמוך. המנועים הללו נמצאים בשימוש נרחב בתחומי ההנעה החשמלית של כלי תחבורה כמו: קורקינטים, רכבים חשמליים, אופניים חשמליים ועוד.

מערכות למנועי זרם חילופין

וסתי המהירות למנועי ז"ח פועלים על פי עיקרון של שינוי מתח ותדר. הווסתים מיועדים למנועי רוטור כלוב מקוצר, מנועי PMS או IPM BLDC, מנועי ווקטור וכדומה. לרוב, טכנולוגיה לבקרת מנועים תלת פאזיים מבוססת על עקרונות דומים, של יצור מתח חילופין מאופנן, הנוצר ממתח ישר ופועל בשיטת PWM. ויסות המהירות נעשה ע"י מיתוג המתח בתדר גבוה וברוחב משתנה תוך כדי שמירה על היחס שבין המתח לתדר המעטפת וזאת על מנת לתת למנוע את תנאי ההפעלה הנכונים מבלי לפגוע בעקומת ה – V/F. טכנולוגיה זו אפשרה פיתוח של וריאציות חדשות ושונות ובכך הורחב מגוון המנועים המופעלים בשיטות אלו – דוגמת מנועי DC brushless. בצורה זו, הושגו מאפיינים שונים ותכונות משופרות לבקרת המנועים.
ישנה חשיבות גדולה בבחירת המוצר המתאים ליישום, הן בהיבט הפונקציונאלי כמו גודל פיזי, דינמיות כמובן והן באמינות המוצר, המבטיחה פעולה תקינה ללא תקלות לאורך שנים.

מערכות ה- DC brushless
מערכות אלה, הופכות להיות פופולאריות בעולם בזכות הפקת היתרונות של מערכות הזרם הישר עם מערכות הזרם חילופין.
היתרונות הבולטים שמקבלים ממערכות אלו הן: הפקת מומנטים מאוד גבוהים במהירויות נמוכות, אין פחמים – כלומר הקטנת עלויות תוך שמירה על דיוק גבוה, דינמיות, יציבות במהירות, קומפקטיות ואמינות .

חברת שרף טכנולוגיות הנעה בע"מ, מתמחה במערכות לבקרת מנועים ומציעה מגוון גדול של וסתי מהירות מחברות שונות, המספקים פתרונות לכל דורש ובכל קטגוריה.