לקבלת מידע ופרטים נוספים, הצעת מחיר או תיאום פגישה חייגו:
03-5595462 או השאירו פרטים:

מי למעלה – פרוייקט ייצור מערכות הנעה בשעשועון הטריוויה

אודות הפרוייקט

מי למעלה הינו שעשועון טלוויזיה חדש בהנחייתם של ארז טל וישראל קטורזה. מטרת התכנית, שמשודרת בערוץ 2, הייתה להניע שלוש מעליות הנושאות שלושה מתחרים באמצעות תשובות לשאלות טריוויה. הפרויקט תוכנן בהתאמה אישית לדרישות הלקוח הספציפיות.
כל מעלית, בעלת מנוע הפועל ממערכת הבקרה והשליטה של ההפקה (שימוש בתקשורות לא סטנדרטיות), מסוגלת להגיע לגובה של עשרה מטרים. כאשר המתמודד יענה תשובה נכונה, תעלה המעלית קומה, כאשר ימסור תשובה שגויה – ירד קומה.

הפעלת המעליות מתבצעת בסנכרון מלא מול מערכת הסאונד, הצילום והפירוטכניקה המלווים את התכנית.
כל תנועה של המעלית מפוקחת ומבוקרת תחת מערכות בטיחות קפדנית הכוללת בלמים אלקטרומגנטיים, בולמי נפילה ותחת פיקוד אבטחה שקיים כסטנדרט בציוד מתוצרת Mitsubishi Electric.

בעזרת ציוד אמין, איכותי ומקצועי, הנבחר בקפידה, המעליות מסוגלות להגיע למהירות של 2.5 מטר לשנייה, במיוחד לפי דרישות התכנית.
ליישום הפרויקט נבחרו מנועים מיוחדים, בקרי מהירות מתוצרת מיצובישי ובקר מתוכנת (האחראי על הלוגיקה), גם הוא מתוצרת מיצובישי.
ווסתי המהירות מסדרת A800 פעלו בחוג סגור לבקרת מיקום. לכל המנועים, הותקנו אינקודרים מגנטיים ברזולוציה גבוהה עם כרטיס אופציה לאינקודר מסוג:FR-A8AP, הבקרים הופעלו הן כבקר מתוכנת הן כווסת תדר והן כמערכת לבקרת מיקום סרוו.

הצלחת פרויקט "מי למעלה", נבע מאפיון מקצועי של דרישות הפרויקט, כתיבת תוכנה בהתאמה אישית, שימוש בציוד אמין ואיכותי תוצרת
Mitsubishi Electric ובליווי של צוות מהנדסים מקצועי מחברת שרף טכנולוגיות הנעה בע"מ .

לצפייה בקטע מהתוכנית, לחץ כאן